Melisa w kroplach – naturalny suplement diety

A
A

Melisa w kroplach – naturalny, bezpieczny suplement diety

Asortyment sklepu internetowego Inner Harmony uwzględnia wysokiej jakości suplement diety w postaci melisy w kroplach. Prosty skład preparatu oparto wyłącznie na ekstrakcie z liści melisy, glicerolu oraz oczyszczonej wodzie. Ze względu na skoncentrowaną formę melisa w kroplach posiada silniejsze działanie od tradycyjnie przygotowanego naparu. Można dawkować ją 1 lub 2 razy dziennie, zakraplając preparat bezpośrednio na język. W krótkim czasie od aplikacji melisa przynosi uczucie przyjemnego ukojenia zmysłów i odprężenia mięśni. Co ważne, preparat nie zawiera kwasu cytrynowego, wypełniaczy ani innych sztucznych dodatków. Dzięki wysokiej jakości formule bezalkoholowej suplement diety jest bezpieczny dla zdrowia. Mogą stosować go osoby o różnych preferencjach żywieniowych, na przykład weganie albo ludzie przestrzegający diety bezglutenowej. Stosowanie melisy w kroplach u dzieci należy skonsultować z pediatrą.

Melisa w płynie – kiedy warto ją stosować?

Melisa to stosowana od pokoleń roślina, z której napary i ekstrakty posiadają skuteczne, a zarazem delikatne właściwości uspokajające. Melisa łagodzi stres i relaksuje, ale nie otumania, dlatego stanowi bezpieczną alternatywę dla bardziej inwazyjnych środków farmakologicznych. Właściwości uspokajające melisy to zasługa zawartego w roślinie olejku eterycznego. Posiada on kojący wpływ na układ nerwowy człowieka, łagodnie obniżając jego próg wrażliwości. Z tego powodu melisa w kroplach może być stosowana na różnego rodzaju dolegliwości wynikające ze stresu. Warto wypróbować jej działanie, zanim sięgnie się po mocniejsze środki. Zażywana w postaci kropli melisa łagodzi bóle głowy, obniża ciśnienie krwi, niweluje napięcie mięśniowe i ułatwia zasypianie. W konsultacji z lekarzem można używać jej jako wsparcie dla leczenia przewlekłego stresu, nerwicy lub bezsenności. Może stanowić również korzystny dla zdrowia suplement w przypadku osób, które nie mają wymienionych wyżej dolegliwości, jednak w ostatnim czasie w ich życiu wystąpiły trudne okoliczności. Ze względu na to melisę w płynie można stosować zarówno regularnie, jak i doraźnie.

Mniej znane właściwości melisy

Chociaż melisa jest znana przede wszystkim ze swoich właściwości uspokajających, pozyskiwany z niej ekstrakt posiada dobroczynny wpływ także na inne aspekty zdrowia. Ponieważ melisa w płynie rozkurcza mięśnie gładkie jelit, może niwelować wzdęcia oraz inne, podobne dolegliwości trawienne. Melisa w kroplach posiada również działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne. Ze względu na to warto suplementować ją podczas przeziębienia lub grypy, gdy stymuluje pracę układu odpornościowego. Wspomaga wówczas w szczególności leczenie dolegliwości górnych dróg oddechowych i łagodzi bóle głowy. Ponieważ melisa w naturalny sposób pobudza wydzielanie soków trawiennych, stymuluje uczucie łaknienia u osób z brakiem apetytu. Melisa reguluje również pracę wątroby, co wspomaga oczyszczanie organizmu z toksyn i ma pozytywny wpływ na ogólne, dobre samopoczucie.

 

Możesz Cię zainteresować

Inner Harmony
Main Menu x
Wybierz walutę
X