Witamina B12 – jeden z ważniejszych składników bioaktywnych

A
A

Witamina B12 to jeden z ważniejszych składników bioaktywnych, którego należy sobie dostarczać z pożywieniem, aby organizm zawsze dysponował właściwym jego zapasem. Wybierając najlepszy dla siebie suplement diety z kobalaminą, warto zwrócić uwagę na preparat w kroplach – jego doskonała przyswajalność i łatwość stosowania to olbrzymie zalety!

Witamina B12 w płynie – zapotrzebowanie organizmu

Organizm potrzebuje witaminy B12, aby móc wspomagać proces wytwarzania krwi, ale również dostarczania energii z pożywienia. Właściwa ilość kobalaminy w organizmie jest niezbędna, aby wytwarzać energię z węglowodanów, tłuszczów i białek. Ma również ogromne znaczenie dla utrzymywania prawidłowych funkcji układu nerwowego, a także do produkcji czerwonych krwinek. Ten szeroki zakres funkcji witaminy B12 sprawia, że nie powinno się być obojętnym na jej niedobory w organizmie. Warto wspomagać się suplementacją po konsultacji z lekarzem, gdy zachodzi obawa o zbyt niską ilość dostarczanej z pożywieniem witaminy B12 lub nieprawidłowe jej wchłanianie z diety.

Witamina B12 w kroplach – nie tylko dla wegan

Kobalamina to witamina, która znajduje się przede wszystkim w produktach odzwierzęcych – to jej najbardziej popularne źródło. Jednak zawierają ją również algi morskie. Dieta uboga w te pokarmy może sprawić, że organizm będzie odczuwał niedobory. B12 Vimergy to specjalna formuła zawierająca tę witaminę w wygodnej formie kropli. Jej spożywanie może przynieść korzyści w postaci uzupełnienia niedoborów w pożywieniu wegan i wegetarian, ale nie tylko. Te krople są odpowiednie także dla osób na diecie koszernej, bezglutenowej, bez soi i kukurydzy, a także paleo z uwagi na swój bardzo prosty, a jednocześnie wartościowy skład.

Co zawiera witamina B12 Vimergy?

Butelki dostępne w pojemnościach 30 ml lub 115 ml pozwalają na suplementację diety przez odpowiednio 15 dni lub około 2 miesiące. Zamknięta w buteleczce z ciemnego szkła witamina jest mniej podatna na utlenianie, a co za tym idzie – wydajna. Wygodna pipeta pozwoli na bardzo dokładne dawkowanie preparatu w zależności od potrzeb. W jednej porcji produktu znajduje się przynajmniej 2,5 mg witaminy B12, co pozwala na zaspokojenie dziennego zapotrzebowania na ten składnik u osób dorosłych.

W skład tego suplementu diety wchodzi witamina B12 w dwóch formach: metylokobalaminy oraz adenozynokobalaminy. Ta unikalna formuła pozwala na uzyskanie bardzo dobrej przyswajalności witaminy. Dodatkowymi składnikami, umożliwiającymi utrzymanie witaminy w odpowiedniej postaci, są glicerol odgrywający rolę emulgatora, oraz woda. W skład B12 w płynie nie wchodzą wzmacniacze, dodatki, kwas cytrynowy ani alkohol, co czyni ją produktem o składzie bardzo przyjaznym dla szerokiej grupy konsumentów.

Jak stosować witaminę B12 w kroplach?

Dzienna porcja, której nie należy przekraczać, to około 1-2 ml, czyli 1-2 krople. Zaleca się wpuszczanie przy pomocy pipety z kroplomierzem jednej porcji pod język, w celu jak najszybszego przedostania się tego składnika do krwiobiegu i umożliwienia organizmowi jak najlepszego wchłonięcia się witaminy B12.

Uwaga! Należy pamiętać, że witamina B12 w płynie jest suplementem diety – oznacza to, że służy do uzupełniania diety w ten składnik w celu uzyskania odpowiedniej jego podaży i zapobiegania niedoborom. Nie może jednak być stosowana jako zamiennik pełnowartościowych posiłków. Jedynie prawidłowo zbilansowana dieta, a także zdrowy tryb życia mogą zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Przeciwwskazania do stosowania B12 w kroplach

Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed rozpoczęciem stosowania witaminy B12 w kroplach powinny skonsultować się z lekarzem. Warto zasięgnąć jego opinii również w przypadku przyjmowania jakichkolwiek leków z uwagi na ewentualne możliwe niepożądane interakcje. Przeciwwskazaniem do stosowania suplementy diety B12 w płynie jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu wyszczególniony na etykiecie. Nie należy również przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia dla osób dorosłych wynoszącej 2 ml preparatu.

 

Możesz Cię zainteresować

Inner Harmony
Main Menu x
Wybierz walutę
X