Organiczna lukrecja w kroplach – produkt o szerokim zastosowaniu

A
A

Organiczny suplement diety, jakim jest lukrecja w postaci płynu, wyróżnia się szerokim zastosowaniem. Między innymi, produkt z korzenia lukrecji może oczyścić drogi oddechowe oraz przynieść ulgę przy uporczywym kaszlu. Może także stanowić element wspomagający pielęgnację jamy ustnej albo skóry twarzy.

Lukrecja w płynie – zastosowanie

Ze względu na swoje właściwości lukrecja w kroplach może sprawdzać się zarówno jako suplement diety, jak i składnik kosmetyków. Za działanie korzenia lukrecji odpowiada jego skład, zawierający m.in. białka, aminokwasy, witaminy z grupy B czy polisacharydy. Wchodzą do niego również flawonoidy oraz saponiny triterpenowe. Pierwsze to antyoksydanty, które mogą wpływać na poziom cholesterolu oraz redukować skutki tzw. stresu antyoksydacyjnego. Podejrzewa się je o korzystne oddziaływanie na osoby cierpiące na chorobę wieńcową. Prócz tego flawonoidy mogą odgrywać istotną rolę w eliminowaniu wirusów czy stanów zapalnych.

Saponiny triterpenowe zawierają naturalny słodzik, glicyryzynę. To ona nadaje charakterystyczny smak, którym wyróżnia się lukrecja Krople z ekstraktem z korzenia mają też dzięki niej specyficzny, lubiany przez amatorów zapach. Ponadto glicyryzyna może wykazywać właściwości zatrzymujące wodę w naskórku. Oznacza to, że regularne stosowanie suplementu może mieć pozytywny wpływ na nawilżanie skóry.

Lukrecja krople – ekstrakt z korzenia

Ekstrakt z korzenia lukrecji gładkiej to najważniejszy składnik suplementu. Wyciąg może wspomóc leczenie wielu dolegliwości. Przykładowo, podejrzewa się go o regulowanie wydzielania trzustkowego oraz symptomów zgagi. Może łagodzić skutki osteoporozy oraz rumień będący konsekwencją zbyt długiego przebywania na słońcu. Lukrecja w kroplach może wykazywać właściwości tonizujące, odświeżające, wybielające oraz rozświetlające skórę.

Kolejne zalety przypisywane preparatom zawierającym ekstrakt z korzenia lukrecji to zmniejszanie cellulitu. Poza poprawą wyglądu skóry produkt może minimalizować obrzęki oraz zapobiegać rozwojowi stanów zapalnych. Ostatnia istotna cecha to ochrona jamy ustnej.

Organiczna lukrecja w kroplach

Po lukrecję w płynie sięgają osoby chcące pozbyć się chrypki oraz śluzu zalegającego w drogach oddechowych. Suplement może zmniejszać jego lepkość, może też pobudzać błony śluzowe górnych dróg oddechowych. Dodatkowo podejrzewa się, że środek ma działanie immunosupresyjne, bakteriostatyczne oraz przeciwwirusowe za sprawą obecnej w składzie glicyryzyny.

Poza oddziaływaniem na układ odpornościowy oraz oddechowy lukrecja w płynie może wspomagać układ pokarmowy. Jej właściwości przeciwzapalne mogą mieć wpływ na łagodzenie dolegliwości trawiennych oraz stymulowanie śluzówki jelit i żołądka do regeneracji. Przypuszcza się, że zawarty w recepturze wyciąg z korzenia hamuje rozwój bakterii Helicobacter pyroli, odpowiedzialnej m.in. za chorobę wrzodową czy nowotwory dwunastnicy.

Dużą grupę osób korzystających z suplementu stanowią kobiety. Wśród licznych zalet lukrecji można wymienić obecność w składzie fitoestrogenów, które mogą łagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego oraz menopauzy.

Organiczna lukrecja w formie płynu to produkt amerykańskiej marki dostępny w ekonomicznym szklanym opakowaniu z pipetką.

 

Możesz Cię zainteresować

Inner Harmony
Main Menu x
Wybierz walutę
X