Magnez w kapsułkach – jeden z najważniejszych pierwiastków do prawidłowego funkcjonowania

A
A

Jednym z najważniejszych pierwiastków niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, serca i mięśni, jest magnez, który należy dostarczać każdego dnia w postaci zdrowych, zbilansowanych posiłków. Niedobory magnezu mogą być jednak trudne do uzupełnienia – wówczas po konsultacji z lekarzem, wskazującym na zapotrzebowanie na ten składnik, wskazana jest suplementacja. Magnez w kapsułkach to niezwykle wydajny produkt zapewniający korzystną dla organizmu przyswajalność.

Magnez w kapsułkach – skład

Opakowanie glicynianu magnezu Vimergy zawiera 180 kapsułek stanowiących aż 90 porcji, dawkowanych 2 razy dziennie po 1 sztuce. Dzięki temu preparat wystarcza na 3 miesiące systematycznego stosowania. Porcja to aż 220 mg magnezu w bardzo korzystnej, przyswajalnej formie. Specjalnie opatentowana formuła zawiera diglicynian magnezu z dodatkiem kłącza imbiru oraz kurkumy wzmacniających jego działanie. Substancje te zamknięto w celulozowej otoczce, a trwałość zapewniono dzięki dodatkowi przeciwutleniacza – palmitynianu L-askorbylu.

To suplement diety, który z powodzeniem może być stosowany na diecie: wegańskiej, bezglutenowej, bez soi i kukurydzy, paleo oraz koszernej, ponieważ nie zawiera żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, kwasu cytrynowego, kukurydzy i soi. Dzięki takiej formule większość magnezu dostępnego w porcji suplementu jest bardzo dobrze wchłaniana przez organizm, a co za tym idzie – może być prawidłowo wykorzystana w procesach biochemicznych zachodzących każdego dnia w układzie nerwowym, sercowo-naczyniowym i mięśniowym.

Zastosowanie glicynianu magnezu

Glicynian magnezu w kapsułkach stosuje się w celu uzupełniania niedoborów magnezu, szczególnie w sytuacjach, gdy niemożliwe jest osiągnięcie prawidłowej podaży za pomocą diety. Suplementacja magnezu w stanach podwyższonego zapotrzebowania na ten pierwiastek, jak wykazano, ma duże znaczenie we wspomaganiu prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego. Jest to również składnik niezbędny do syntetyzowania DNA i RNA, czyli do procesów kluczowych dla organizmu. To także faktor niezbędny dla ponad 300 reakcji enzymatycznych w organizmie.

 

Suplementy magnezu stosuje się w szczególności w sytuacjach zwiększonego zużywania się tego pierwiastka w reakcjach biochemicznych organizmu – na przykład podczas intensywnych treningów fizycznych, które powodują ubytki elektrolitów wraz z potem.

Magnez w kapsułkach – przeciwwskazania

Produkt nie powinien być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek ze składników preparatu. Kobiety w ciąży oraz karmiące piersią przed rozpoczęciem stosowania suplementu powinny skonsultować się ze swoim lekarzem.

Uwaga – nie należy stosować produktu jako zamiennika zbilansowanej diety. Jedynie odpowiedni sposób odżywiania oraz tryb życia zapewniają prawidłowe funkcjonowanie ciała. Należy przestrzegać dawkowania zalecanego przez producenta i nie przekraczać ilości kapsułek w ciągu dnia. Wybierając wysokiej jakości preparat magnezu w postaci glicynianu magnezu z dodatkiem imbiru i kurkumy, można zapewnić sobie najwyższą dostępną przyswajalność tego pierwiastka.

 

Możesz Cię zainteresować

Inner Harmony
Main Menu x
Wybierz walutę
X