Wracamy do letniego czasu! Jak się dostosować?

A
A

Wraz ze zmieniającymi się porami roku pojawia się tradycja przestawiania zegarów o godzinę do przodu na czas letni. Chociaż zyskanie dodatkowej godziny światła dziennego może być mile widzianą zmianą, może również zakłócić nasze wewnętrzne zegary.

Oto sześć wskazówek, które pomogą Ci się ponownie przyzwyczaić do zmiany czasowej: 

🌙  Dostosuj stopniowo swój rytm snu: Zamiast próbować dostosować się do zmiany czasu, zacznij kłaść się spać i budzić się 15-30 minut wcześniej każdego dnia. Ta stopniowa regulacja może pomóc twojemu ciału łatwiej się przystosować do zmiany czasu. Przyjmowanie suplementów wspomagających produkcję melatoniny może pomóc organizmowi szybciej zasnąć.

💤  Trzymaj się stałych godzin snu: Chodzenie spać i budzenie się o tej samej porze każdego dnia, nawet w weekendy, może pomóc w regulacji wewnętrznego zegara organizmu i poprawić jakość snu.

☀️ Uzyskaj naturalną ekspozycję na światło: Naturalne światło pomaga regulować wewnętrzny zegar organizmu. Postaraj się więc jak najszybciej po przebudzeniu wystawić się na działanie promieni słonecznych. Otwórz rolety, idź na spacer na zewnątrz lub zjedz śniadanie przy oknie, aby zresetować wewnętrzny zegar.

🧘🏽‍♀️ Stwórz relaksującą rutynę przed snem: Posiadanie uspokajającej rutyny przed snem może zasygnalizować twojemu ciału, że nadszedł czas, aby się wyciszyć i przygotować do snu. Spróbuj poczytać książkę, wziąć ciepłą kąpiel lub włączyć Ashwagandhę Vimergy do swojej wieczornej rutyny. Ashwangandha to naturalny suplement, który sprzyja relaksowi.

🥑 Zwróć uwagę na swoją dietę: Zdrowa dieta może również pomóc w regulacji wzorców snu. Staraj się unikać ciężkich posiłków i pikantnych potraw przed snem, ponieważ mogą one zakłócić sen.

☕️  Ogranicz kofeinę: Kofeina może zakłócać jakość snu, zwłaszcza gdy jest spożywana w późniejszych godzinach dnia. Spróbuj zamienić kawę na alternatywny dla niej produkt, taki jak organiczny proszek z grzybów Chaga firmy Vimergy. W ten sposób odzwyczaisz swój organizm od kofeiny, jednocześnie zyskując wiele korzyści płynących z tego superfood’u.

Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, poczujesz się lepiej i bardziej przygotowany na nadchodzące dłuższe dni. Ciesz się tym sezonem odnowy i dodatkowym światłem dziennym, które zapewnia wiosna!

Możesz Cię zainteresować

Inner Harmony
Main Menu x
Wybierz walutę
X