Ostropest plamisty to ziele od wielu lat wykorzystywane nie tylko w ziołolecznictwie, ale również w medycynie konwencjonalnej jako środek wspomagający pracę wątroby. Dla prawidłowego funkcjonowania tego organu niezbędne jest przede wszystkim utrzymywanie prawidłowej diety, unikanie używek oraz zdrowy tryb życia. Z uwagi na cenne właściwości ostropestu plamistego, można jednak uzyskiwać liczne korzyści ze stosowania kropli z jego ekstraktem.
Wątroba – organ, który zasługuje na wsparcie
Wątroba każdego dnia niestrudzenie pracuje przede wszystkim nad oczyszczaniem krwi z toksyn gromadzących się w organizmie na skutek zanieczyszczeń środowiska, spożywania używek, czy nieprawidłowej diety. Jakiekolwiek dysfunkcje wątroby mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne i wiązać się z gwałtownym pogorszeniem samopoczucia osoby chorej. Dlatego, poza stosowaniem zdrowej diety, warto wspomagać swoją wątrobę w walce wykorzystując ziele ostropestu plamistego w postaci kropli.
Ostropest plamisty w płynie – właściwości
Ostropest zawiera sylimarynę – substancję znaną od wielu lat i powszechnie wykorzystywaną nie tylko w suplementach diety, ale również farmaceutykach. Ma ona działanie żółciotwórcze, żółciopędne i odtruwające – co sprawia, że systematyczne spożywanie ostropestu wspomaga pracę wątroby i dróg żółciowych. To bardzo cenna właściwość, wspomagająca procesy oczyszczania, szczególnie przy nadmiernym spożywaniu potraw tłustych lub alkoholu. Sylimaryna działa również ochronnie na miąższ wątroby, w którym wciąż odbywa się wiele ważnych dla życia procesów. Ostropest plamisty wspomaga metabolizm poprzez przekształcanie składników odżywczych na ich formę, która jest lepiej przyswajana przez organizm.
Ostropest plamisty krople – co zawiera butelka?
Ostropest plamisty w kroplach to suplement diety umieszczony w buteleczce z ciemnego szkła, zapobiegającego utlenianiu związków pod wpływem światła, z wygodnym zakraplaczem. Dzięki niemu z łatwością można odmierzyć codzienną dawkę preparatu. W butelce znajduje się 115 ml ekstraktu z ostropestu plamistego w kroplach w proporcji aż 20:1. Daje to bardzo wydajną dawkę około 44 kropli dziennie, co można przeliczyć na 2 zakraplacze (2 ml).
Ostropest w płynie – skład
Ziele ostropestu plamistego w tym preparacie zostało poddane procesowi ekstrakcji bez użycia alkoholu. Oznacza to, że może być stosowane przez osoby, które powinny wystrzegać się alkoholu w codziennym życiu. W składzie wykorzystano wyłącznie organiczne komponenty: ostropest plamisty, glicerynę w 100% pochodzenia z lnu oraz sok z cytryny o działaniu przeciwutleniającym. Dodatkowo w składzie kropli znajdują się również sok jabłkowy oraz sok z białej morwy – ich celem jest złagodzenie naturalnie gorzkiego smaku ostropestu plamistego, a także dostarczenie organizmowi dodatkowych witamin i minerałów pochodzących z tych składników.
Wśród składników nie ma kwasu cytrynowego, wypełniaczy, sztucznych ani naturalnych aromatów. Dzięki temu produkt doskonale nadaje się do uzupełniania diety osób dbających o zdrowe, organiczne odżywianie.
Dla kogo ostropest w płynie? Przeciwwskazania do stosowania
Ostropest plamisty w kroplach może być stosowany przez wegan, osoby na diecie bezglutenowej, koszernej lub paleo, gdyż nie zawiera składników wykluczonych w tych modelach żywienia. Dodatkowo przy produkcji ostropestu w kroplach nie użyto również soi ani kukurydzy.
Nie należy stosować ostropestu w płynie u osób poniżej 18. roku życia, kobiet ciężarnych ani karmiących piersią. Przeciwwskazaniem do stosowania jest również nadwrażliwość na którykolwiek ze składników tego preparatu. W przypadku stosowania jakichkolwiek innych leków – należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Ostropest jako wsparcie zdrowia wątroby
Ostropest plamisty w płynie jest suplementem diety, co oznacza, że nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanego sposobu żywienia. Jedynie utrzymywanie zdrowego trybu życia oraz stosowanie zbilansowanej diety zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Nie należy stosować kropli z ostropestu jako środka leczniczego w schorzeniach wątroby oraz dróg żółciowych. Przed rozpoczęciem stosowania go, warto skonsultować się z lekarzem w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.